Wymiana / zwrot towaru

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (przepis z ustawy).

Dodatkowe informacje

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r.o ochronie praw konsumentów klient, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie pocztą elektroniczną ( biuro@syga.pl) lub na piśmie, w terminie nie później niż 14 dni od zawarcia umowy / wzór formularza poniżej - nie dotyczy reklamacji/. 

Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, nieuszkodzony oraz nie będzie nosił śladów używania.

Odzież z haftem i nietypowa (szyta na zamówienie) nie podlega wymianie ani zwrotowi, chyba, że ma wady produkcyjne.

Sprzedawca nie ponosi kosztów odesłania towaru. Nie odbieramy paczek przez nas nie zamówionych, za pobraniem i paczek wysłanych na nasz koszt. Przesyłkę z towarem nalezy nadać na adres:

SYGA BHP

Towarowa 9 a

63-400 Ostrów Wlkp.

Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. 

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy

Ja...............(imię i nazwisko kupującego), niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:.........................(nazwy kupionych przedmiotów), nr oferty w Allegro.................(numery). Data zawarcia umowy to..........................., data odbioru przedmiotów..........................(data). Imię i nazwisko:........................................................... Numer rachunku bankowego.......................................... Login Allegro................................................................. Adres........................................................................... Data........................................... Podpis........................................(tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej).